| Corsi a întrebat:

Dețin 2.300 dolari ( am lei dar ii schimb în dolari sau euro), vreau sa îmi dati câteva site-uri care îți găsesc contract de munca în America, am bani de bilet (costa 700-800 pana în 1000 dolari), vreau sa știu dacă site-urile care îți găsesc contract de munca îți cer taxe dacă da, cat? am cautat și nu am găsit niște site-uri bune în asa ceva, erau doar farse

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In SUA 2300 dolari sunt in jurul salarului minim.
Pentru a te putea angaja, ai nevoie de viza de intrare si de drept de munca.
Impreuna cu transportul si o luna de cazare-masa, nici nu-ti ajung banii.
(un hamburger in New York te poate costa 10 dolari sau chiar peste).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce crezi ca faci cu 2300$ in SUA? ca acolo trebuie sa platesti chirii, trebuie sa iti iei viza de imigrant lucrurile nu sunt asa simple cum crezi tu