| Glooory a întrebat:

Salut in 2018 am deschis un cont bancar la BRD l am folosit 4-5 luni dupa care am plecat din Romania si nu l-am mai folosit de atunci stie cineva daca contul s-a inchis automat? Si daca nu s-a inchis ce s-a intamplat cu contul trebuie sa platesc ceva? l am folosit decat 4 5luni dupa nu am mai pus bani pe el deloc

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu s-a inchis, doar se acumulează restanțele neplătite (de ex administrare cont)

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă ai cont deschis la BRD, poți câștiga bani in continuare cu dobândă.

| Curios2019 a răspuns:

Depinde daca ai comision de administrate cont. Spre exemplu mie la BT imi opresc 5 lei pe luna, chipurile taxa ca am aplicatia mobila. Daca nu am bani apare la sold -5 lei, cum pun bani pe card cum i opreste automat. Si nu, nu ar trebui sa ti se inchida contul fara instiintarea sau aprobarea ta. Contul ramane activ, inclusiv daca iti expira cardul. Este posibil sa ai niste taxe de administrare, ar trebui sa fie infime.

| Terez a răspuns:

Contul nu se inchide automat. Dar se aduna datorii. Cel putin comisionul de administrare cont.
Cand vii in tara treci pe la BRD si lamureste situatia. Inchide contul. Sa nu ai surprize sa apari pe undeva cu datorii si sa te incurce cand ti-e lumea mai draga.