| MihaiAndy1737 a întrebat:

Salut, întrebarea mea e cam asa un medic specialist, cum ar lucra? Adică cum ar fi de garda, sau la munca...Mai pe scurt un program? (Chirurgie ortopedie)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cine il angajeaza, daca este spital privat, de stat sau doar o clinica unde se fac doar consultii si mici interventii chirurgicale.
La spitale se fac garzi asta deja stii, iar la consultatiile de la clinica este program normal de cate 6-8 ore, dimineata ori dupa amiaza.