| xSequel a întrebat:

La scoala stiu bine engleza cat, de cat. Dar vreau sa stiu mai bine engleza, mult mai bine.Si vreau sa-mi dati ceva un site sau ceva de genu ca sa o pot invata bine big grin.Nu vreau ceva de genu " Du-te pe site-ul asta si cumpara de aici" sau "Cumpara de la..." deci nu vreau sa cumpar nimic, doar niste site-uri ca sa pot invata bine engleza.

Răspuns Câştigător
| Andreea_8406 a răspuns:

Buna! Uite aici un site www.livemocha.com :D Sper ca te-am ajutat! :)

2 răspunsuri:
| Ciprianch28 a răspuns:

Eu am invatat engleza de la grupa mare de cand eram la gradinita doar din filmele de la tv, nu am avut invatator de engleza nici profesor, abia din clasa a 4-a am inceput sa fac engleza dar profesoara era una iesita din ultimul an de facultate si i-am dat eu lectii ei happy dar ma rog, daca iti place cu adevarat limba engleza citeste la tv si sincronizeaza cu ce scrie in romana poate asa inveti eu asa am invatat, sau fa niste cursuri la un profesor, ascuta casete cu traduceri, x cauta-ma pe minehappy

| noktambul a răspuns:

Nu te du pe niciun site! Citeste carti, sau ca sa-ti fie mai lesne, reviste in limba engleza. Vizioneaza programe TV sau filme (inclusiv cartoons) pe un canal care nu are subtitrari. Gaseste ti un contact (prieten/prietena) dintr-o "English speaking country" cu care sa corespondezi via e-mail. O sa-ti imbogatesti astfel vocabularul si iti vor intra in reflex alcatuirea coerenta a frazelor, concordanta timpurilor samd. O sa te minunezi singur cand vei constata ce progrese ai facut in doar 3-4 luni de zile. Succes!