| RobY_3853 a întrebat:

Salut la toti

Nam dus PC la curatat de aproape 1 AN. Ce vreau sa va intreb!big grinaca duc la curatat va merge mai bine, ca acum nu prea megre bine?

2. Miam cumparat o palca video 8800 gt 512,, dar cand intru intr-un joc urla, adica face zgomot parca invarte ceva tare, asa trebuie sa fie e normal? in rest placa merge bine, functioneaza foarte bine numai ca face zgomot.
Am un Intel CORE 2 CPU 4300 1.80GHZ 2 GB RAMI, SURSA DE 435, INAINTE SA IAU PALCA VIDEO AM AVUT 7600 GT GF SI NU FACEA ZGOMOTU ASTA!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KungFuBoy a răspuns:

Pc-ul se curata de praf la cel mult 3-4 luni pentru a evita anumite probleme gen:se incinge.merge greu chiar...atat am avut de spus
Salut

| Ang3l_9673 a răspuns:

Daca il duci la curatat nu faci decat sa usurezi munca coolerelor si daca zgomotul de care zici e produs de placa video si e noua atunci nu cred ca e cazul sa cureti ci sa schimbi placa video ori sa o duci la garantie sau. poate ca urletu ala nu e asa tare cum cred eu si e unu normal cum are orice PC acum depinde si de joc si de ce acceleratie grafica are nevoie.dar oricum ar fi cazul sa il cureti nu sa il duci la curatat k se mai intampla cazuri in care sa iti schimbe pieseleoh go on cel mai bine e sa o faci singur ca nu e greu bft thumbs up