| Daviduku77 a întrebat:

Salut, lucrez în Germania într un restaurant, am toate actele necesare, dar după concediul din luna august, 2 săptămâni au întrat în renovarea restaurantului și nu mai muncim 2 săptămâni, în octombrie vom primi salariul întreg daca muncim doar 2 săptămâni? Deoarece noi practic nu aveam nici o vina ca ei renovează restaurantul

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca aeti contract de muca valabil, atunci pe peropada suspendarii activitatii ar trebui sa fiti platiti la nivelul salariului de baza, cuprins in contract.

| darrio2007 a răspuns:

Pe noi ne intrebi? Intreabă-ti patronul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Patronul este neamț sau român? Intreaba l pe el, numai el stie.

| Ald95 a răspuns:

Daca ai contract nedeterminat fara limita trebuie sa te plătească normal daca nu te duci la Jobcenter și de acolo. Te trimite unde trebuie sa mergi