| Aneke a întrebat:

Salut lume! Am doua intrebari pentru voi:
1. Daca dau bacul din fizica pot merge la medicina sau la facultatea de asistenta medicala?
2.Stiti ceva facultati unde pot merge daca dau bacul din fizica?
FUNDA

3 răspunsuri:
| Flynn2001 a răspuns:

Cu fizica nu mai intrii la nici o facultate acum. Nu poti intra la medicina. Mai demult se putea. Funda?

| Edyson_Mihăiță_1997 a răspuns:

Eu stiam ca nu conyeaza ce profil esti la liceu, conteaza sa iei bacul dupa care sa te axezi pe informatiile necesare intrari la facultate, insa cei de la profil uman ar merge mai bine pe facultatea de drept iar cei de la real pe medicina(tot ce tine de medicina)

| Georgiana_2129 a răspuns:

Materiile la care dai bacul nu influenteaza cu nimic admiterea la facultate, in sensul ca daca dai la fizica nu mai poti sa intri la o anume facultate