| NorNegru a întrebat:

Mă aflu într-o situație oarecum confuză și aș vrea să aflu cum o pot rezolva. Sunt anul 2 și acum două săptămâni am discutat cu doamna profesor de anul acesta pentru recontractarea unei materii de anul trecut. Mi-a spus că totul este în regulă, am fost prezent de 2 ori până acum, dar am impresia că mă ignoră, nu îmi dă nimic de lucru, nu strigă prezența... Teoretic aș avea de recontractat 3 sau 4 ședințe. Practic am fost la 2 dintre ele, dar, aparent, degeaba. Sfaturi/informații/păreri cu privire la problema asta?

Vă mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Termina ce ai de terminat, ai grija sa ai evidenta (notite, lucrari, ce se face acolo) si discuti cu doamna din nou cand ai terminat. Unii profesori au memorie vizuala foarte buna si stiu cat ai fost si cat nu.