| Sergiu2k12 a întrebat:

Salut membrii TPU...am o intrebare de ce uneori cand stau in pat de exemplu si ma ridic ametesc tare parca imi pierd cumva echilibrul si vad negru in fata ochilor dar pentru putin timp in cateva secunde imi revin.dar sunt curios de ce se intampla asta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca te ridici brusc din pat.

| FreeStylle a răspuns:

Este din cauza cerebelului.
Protuberanta (pons, punte)
Aceasta regiune regleaza relaxarea si este asociata cu sensul scopului. O demielinizare a neuronilor din aceasta regiune provoaca dificultati in echilibru, in mers, simtul atingerii, inghitirii si a vorbirii, ajungandu-se si la deces.

| Deea1314 a răspuns:

Pai esti anemic big grin

| Deea1314 a răspuns:

Frunda? happy