| ALIN1al a întrebat:

Salut
ofer funda si vot pentru cel care-mi zice cum pot deschide/crea/modifica o fila. pak ( exemplu : filele din jocuri) big grinbig grinbig grin

2 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Cauta "tugzip"
sper sa primesc si funda

| Dumnezău a răspuns:

Deci,ai fisierul intr-un joc si trebuie sa-l comprimi sau sa-l deschizi.Bun, faci urmatoarele:

1.Descarci un program Python 2.6, sau ce versiune a aparut mai nou
2.Descarci arhiva.O sa gasesti acolo un fisier numit entpacken.bat si un fisier Python, si anume pak2zip.py
3.Descarca ultimul script al programului Python si copie-l peste cel vechi
4.Instaleaza Python. Dupa aceea,copii(sau muti, cum vrei) fisierul.pak pe care vrei sa-l deschizi, in folderul unde ai dus acele fisiere de la punctul 2.
5.Redenumeste extensia fiserului.pak, in .a.pak
6.Deschide entpacken.bat.Acum fisierul.pak o sa fie transformat intr-unul de tip .a.rar
7.Extrage fisierul .a.rar si acolo o sa gasesti un.pak ce poate fi deschis acum

Pace!