| Daryusxz a întrebat:

Salut, pentru cine are permis sau stie, am niste intrebari. Daca am inceput orele cu instructorul luna trecuta in 15 legal nu le pot termina mai repede de luna asta in 15 ca sa dau sala? Iar daca am platit deja banii de combustibil la instructor il mai pot schimba?

3 răspunsuri:
| RaulAdrian a răspuns:

Da poti

| elcosmin a răspuns:

Trebuie sa treaca o perioada de minim o luna dacă nu ma insel. Adica daca tu ai inceput scoala pe 1 octombrie, poti s-o termini dupa 1 noiembrie. Vorbeste cu instructorul si el decide cat de repede te va chema la orele de conducere.

| Decebal_Marius_Maria_1986 a răspuns:

Scoala de soferi trebuie sa dureze obligatoriu o luna si jumatate (cel putin), deci nu poti da proba teoretica la o luna.Cat despre schimbatul instructorului...numai daca poti rezilia contractul facut cu el(amiabil), ceea ce nu prea cred.Vezi daca are scoala ilun alt instructor si te poti intelege cu ei.