| Vladsnllgddvff a întrebat:

Salut puteti sa-mi spuneti in ce studiou sa filmat titanic daca stiti

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cauta pe imdb.com filmul Titanic si gasesti acolo absolut toate informatiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google e prietenul tau cel mai bun. Nu uita asta vreodata.

| Random123456 a răspuns:

Au fost 9 locatii de filmare. Le gasesti enumerate aici: (http://www.imdb.com/title/tt0120338/locations?mode=desktop);)

| Random123456 a răspuns:

Studioul se numeste "Baja"winking

| endizaw a răspuns:

Filmările la Titanic au început în iulie 1996 în Dartmouth, Noua Scoție, la bordul navei Akademik Mstislav Keldysh.[38] În septembrie 1996, filmările s-au mutat la noul studio Fox Baja din Rosarito, Mexic, unde o replică la scară largă a RMS Titanic a fost construită