| Br3tanicu a întrebat:

Salut, stie cineva vreo cartela in Germania sa aiba internet nelimitat si semnal decent? Fara abonament

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa ceva, fiindca vanzarea cartelelor este o afacere temporara, cat platesti poti sa folosesti, cand s-au terminat banii d epe cartela, s-a dus si internetul.
Ca sa ai internet nelimitat, trebuie sa intri intr-un contract, asta este unica solutie, unde ii asiguri pe furnizori ca vor mai lua bani d ela tine, lunar, de aceea iti pot da la abonament, multa, foarte multa data.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Https://www.ortelmobile.de/surf-go.html

https://www.ortelmobile.de/optionen/internet-flats.html

nelimitat nu cred ca gasesti nici macar la abonament.
Dar ce faci de nu iti ajung 65 sau 100GB de exemplu?

PS: Germania nu e tocmai tara cu internet mult, rapid si ieftin.
Asa ceva gasesti in Romania, deci incearca sa iti cauti in Ro o optiune ceva, sau sa iti faci un abonament (care va fi ieftin, comparativ cu Germania, si il vei putea folosi dincolo. Cunosc o persoana ce a procedat in trecut astfel).