| Zoink30 a întrebat:

Salut, stiti cumva daca este ilegal sa detin/cumpar bancnote de recuzita? Dar sa nu le folosesc spre exemplu de a cumpara ceva cu ele, vreau sa le folosesc pnetru un music video.

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Poti cumpara daca sunt de vânzare la vedere.
Insa trebuie folositi doar pentru recuzita.

https://www.digi24.ro/......re-2758979

| Zoink30 explică (pentru ioana748):

Adica la vedere? Pot sa cumper de pe telegram?

| ioana748 a răspuns (pentru Zoink30):

De preferat dupa internet.
Eu nu as cumpara de pe Telegram.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bancnotele de recuzita au insemne speciale, nici nu poti sa cumperi ceva cu ele, sunt niste foi fara valoare

| Zoink30 explică (pentru suntserios):

Ma refer ca sunt unele pe piata destul de realistice si vreau sa stiu daca intru in probleme daca este sa cumpar, cum am mai zis vreau sa le folosesc pentru un music video