| cris_1017 a întrebat:

Sunt in Italia si incerc sa caut ceva de munca dar nu ma descurc foarte bine cu limba italiana. POATE sa ma ajute cineva sa-mi spuna cum pot invata mai repede? Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| m3mo_8941 a răspuns:

Intri aici. " http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT# "
si scrii in romana si traduce in italiana :D
eu zic ca e o metoda destul de buna

| Lora a răspuns:

Stand acasa si incercand sa inveti limba iti va lua mult prea mult timp decat daca ai gasi ceva de lucru sa ai dialog cu italienii pentru ca ti se fixeaza cuvintele mult mai repede in minte.Roaga pe cineva sa te prezinte cuiva, sa-ti caute un loc de munca oriunde pana te ridici putin, dupa care iti cauti ceva mai bun

| mario a răspuns:

Eu sunt tot in italia.la inceput m.am confruntat cu aceeasi problema si mi, am gasit si eu foarte greu de munca.pararea mea... e sa stai cat mai mult cu italieni asa inveti foarte repede...si apoi o sa iti gasesti si mai usor de munca. daca nu sti limba e foarte greu gasesti.

| cris_1017 explică:

Multumesc mult de raspuns ar trebui sa gasesc o familie care ma accepta sa stiu si mai putin sa vorbesc dar e greu.