| itdoesntevenmatter a întrebat:

Salut! sunt pus pentru prima oară în situația în care trebuie să fac transfer bancar. N am mai făcut până acum. Cum se face? De ex eu sunt la bcr, iar persoana căreia trebuie sa i transfer suma de bani este la ing. Cum procedez? pot direct din aplicația George?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la BCR cu buletinul si iti fac ei transferul catre ING

| eliancodrut a răspuns:

Da, poti direct prin George.
Trebuie sa stii codul IBAN si numele celui caruia ii transferi.
Intra in contul tau la BCR. In partea dreapta a contului iti apare "transfer nou". Da clic pe acea fereastra si intri in alta fereastra unde iti cere IBAN-ul si numele titularului celui caruia ii trimiti, precum si suma. Daca nu merge asa - fiind primul transfer, da clic pe con si in dreapta sus, sub deconectare apare la fel o ferastruica cu "transfer" Deschide ferastruica si apare aceiasi fila cu ce am spus mai sus: IBAN, nume, suma.
Vezi ca dupa ce ai introdus datele trebuie sa dai clic pe "finalizeaza transferul". Pe telefon o sa primesti un mesaj. Deschizi mesajul si confirmi transferul.
Sunt curios daca ai reusit.
Nu te lua dupa țața, ca la varsta ei doar asa stie sa lucreze.