| RandomPie113 a întrebat:

Am 17 ani de curand mi-am facut cont pe paypal fara sa ii atribui un card sau ceva.
Am vrut sa cumpar un cont de league of legends dar tranzactia s-a pus ca pending si am primit un email de la paypal sa le trimit un document cu o dovada ca adresa pe care am pus-o este valida.
Problema este ca adresa nu este valida si este pus la troll ("langa gabitm persia
BOTOSANI Romania 1123132").
Ce ar trebui sa fac si ce s-ar intampla daca nu le voi trimite documentul respectiv?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, tu nu ai voie sa ai cont de Paypal, pentru ca nu ai inca 18 ani.
Apoi, daca nu trimiti documentele cerute de paypal, ti se va bloca contul.

| RandomPie113 explică (pentru Violleta2022):

Cam am nevoie din moment ce eu fac o suma destul de mare din jocul acela happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru RandomPie113):

Din pacate, cand dai date fictive si castigi, te incui singur, ca nu ai cum sa retragi banii.

Pune datele personale din buletin (corecte si complete), cu tot cu adresa si leaga-ti contul bancar de el, ca ei sa te verifice si sa-ti dea eligibilitate, fiindca altfel paypalul este nefolosibil.
Cu Paypalul nu te joci!

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Îți dai seama că te pot localiza cei de la Paypal și pot afla că îi minți chiar în acest moment, nu? Este de încredere siteul, nu îți face probleme, pune locația reală dacă dorești.

| RandomPie113 explică (pentru Celcestietot):

Adresa cu care am creat contul este valida, este a mea doar ca atunci cand am cumparat de pe siteul respectiv mi-a cerut si adresa si m-am gandit ca nu este necesara
plus ca am 17 ani si din cate stiu trebuie sa ai minim 18 ca sa poti folosi paypal

| Celcestietot a răspuns (pentru RandomPie113):

Așa este, trebuie să ai minim 18 ani. Cei de la Paypal nu glumesc când îți trimit astfel de mesaje happy.

| darrio2007 a răspuns (pentru RandomPie113):

Pai adresa este valida sau nu?
In intrebare scrii că nu iar in raspunsul dat lui Celcestietot că da.
Care-i șpilul? Nu ai nici varsta pentru a folosi Paypal. Vrei sa-i pacalesti, din cate cred.

| RandomPie113 explică (pentru darrio2007):

Adresa cu care am creat contul este cea reala dar cea care am folosit o cand am comandat contul este falsa