| SpikeSpigel a întrebat:

Am facut si eu un cd cu muzica si cand l am pus pe masina toate bune si frumoase, merge foarte bine se aude cum trebuie. Problema mea este ca pe ecranul la la radio imi scrie numele cd ului iar eu as vrea sa scrie numele melodiei, cum fac chestia asta?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Acum nu mai poti nimic! Inainte sa faci cd-ul trebuie sa iei fiecare piesa in parte, sa intri la Proprietatile piesei si la Detalii sa scrii numele piesei, atunci va vedea si cd-playerul numele piesei...

3 răspunsuri:
| heddy10 a răspuns:

E posibil sa ai pe player un buton care sa schimbe informatia afisata pe display. De regula scrie pe el "dsp" sau chiar "display". Daca nu ai, poti face asta din meniul player-ului (depinde de model).

| SpikeSpigel explică:

Este un alpine si are display, am primit un cd de la cineva si acolo apare si numele melodiei, o sa incerc sa fac cum a zis ipavel sa vad daca merge, iar daca merge, stiti unde merge fundita.

| Xela90 a răspuns:

Problema e de la radio, si pe cd daca nu ai pus melodiile pe mp3 nu o sa citeasca la fiecare nume de artist cu melodie.
daca ai pus pe nu stiu ce tip de program de ascultat muzica, atunci fa altul si pune pe mp3 nu conteaza cd. ciao.