| DenimM a întrebat:

Salut TPU
Am găsit un inel de aur, o verigheta simplă, e puținai închisă la culoare, pare cam de mult, dacă o duc la amanet mi-o primește, sau unde o pot duce? Și cat iau pe ea?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii ca este de aur?

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Ar merge la amanet, dar eu zic la politie fiindcă totuși cred că i-ar putea găsi proprietarul si poate ai primi o mică recompensa. Eu as face-o din bunătate, dar nu decid eu.

| CiocanN a răspuns:

Trebuie sa ai minim 18 ani pentru o baga ceva în amanet.
Ca despre valoare, se calculează în funcție de câte karate are si câte grame cântărește.

| Amalia_Tini_1995 a răspuns:

Incearca

| Amalia_Tini_1995 a răspuns:

Depinde