| adyiSAMP a întrebat:

am și eu o întrebare în legătură cu bac-ul 2014... Au sosit rezultatele și am media de 5.81 și am făcut contestație sunt șanse să se mărească media. Ceea ce mi se pare ciudat la mâțe eu știu că am făcut de notă mare am fost după la profă de medi și i-am spus ce am făcut și ea a calculat și iar fi dat peste 7 la mâțe și la rezultate am decât 5.65... în fine sunt șanse de mărit media (uni zic că nu prea dau ei dar totuși pentru 0.19 sutimi la media ceea ce înseamă 0.55 la notă ) Dacă ați trecut prin așa ceva va rog mulțumesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca diferenta nu este mai mare de 0, 50 puncte nota ramane aceeasi de la prima corectare.

| Artemisia a răspuns:

Sunt sanse sa castigi acei sutimi, insa sunt sanse sa mai pierzi inca cativa, ai mare grija! E ca o loterie. Succes! happy

| Doctorfishadi a răspuns:

Mie imi trebuie 7 sutimi.La matematica am luatnota foarte mare, habar nu am cum au corectat la biologie! Foarte ciudat! Si eu am contestat.Sanse sunt sa iti dea pana la1 punct! Fii cu ochii pe rezultat.Eu am corectat cu cineva lucrarea la romana si imi dadea peste 8, ei mi-au dat 5. Iar la bio am corectat cu un prof mi-a iesit 9.50, ei mi-au dat 5.50 laughing), la mate am luat 7.30.Chiar sunt curios cum se va termina povestea.Bafta si tie!

| adyiSAMP explică (pentru Doctorfishadi):

Mda asemanatoare problema mea cu a ta la fel am corectat cu profi ed medi si am corectat singur dupa barem si la fel imi dadea la mate 7.25 (asa minim) si am luat 5.45... :\ in fine ciudatat treaba si dupa contestatie mi-au scazut bine la media nu a umblat pentru ca nu imi trecutse de 0.5 dar totusi decat sa imi dea un 0.5 mai bine au scazut in fine asta este happy

| Doctorfishadi a răspuns (pentru adyiSAMP):

Mie mi-au dat la biologie aproape 1 punct si la romana 0.5 happy! Cred ca daca mai pot contesta o data iau 7-8-9 s.a.m.d! Am luat, dar crede-ma ca sunt de 3 ori mai suparat ca am contestat! Acum am media 6.20, vreau mai mult de atat, vreau sa dau din nou, dar...nu mai merge odata ce iei! Nu te supara ca nu ai luat! Invata! Ai un avantaj fata de mine.