| Enake a întrebat:

Am o intrebare,dar vreau un raspuns foarte detaliat,bun si de inteles! Visele mai... urate,ciudate, pot fi de fapt un fel de "preziceri" pentru viitor? Pentru ca, unul din cei mai buni prieteni ai mei mi-a spus ca nu poate sta nici macar 3 minute singur intr-o incapere, simte ca aude voci sau ca e inconjurat de altcineva si ii e frica.Nu este genul sa se uite la filme de groaza sa zici ca s-a uitat la unul si i-a ramas in cap si s-a speriat, nu.Are vise cum ca cineva il urmareste, o figura subtila cum mi-a spus el, care il urmareste si nu ii da pace.Prima oara mi s-a parut ciudat,cum ca ar vrea sa ma sperie,dar nu! Am dormit la el o seara,si nu stiti cum a facut! Am incercat sa vad daca e adevarat,si ne-am dus in bucataria casei lui, si incet cand isi punea apa, am iesit.Desi nu m-a vazut (usa era deschisa deci nici auzit) imediat a reactionat! A iesit ca fulgerul speriat foc din bucatarie! A spus ca v-a trece,dar nu! Si in viata reala, cand mergeam cu el pe afara, a spus de vreo 3 ori uitel acolo,uite! m-am uitat,nimic, dar o data i-am pus mainile pe umar sa ii zic ca nu e adevarat poate are doar imaginatie, am simtit o energie ciudata.Eu nu sunt genul sa creada in chestii din astea,dar chiar...e ciudat. Funda pentru cel mai bun, detaliat, explicit si de inteles raspuns!

Răspuns Câştigător
| LeviaThan666 a răspuns:

Pai... filmele horror sunt cauza multor vise neplacute spun asta din vasta mea experientalaughing totusi prietenul tau mai mult ca sigur isi imagineaza aceste lucruri fie din cauza stresului, ori un film i-a lasat o amprenta si in lagatura cu acea energie nu prea stiu ce sa zic poate tremura ellaughing ori v-a facut Slender Man o vizitahappy noo mai mult ca sigur ca el isi imagineaza acel lucru cand eram mic am vazut un film horror ca pe mine m-a speriat si am inceput sa am vise tot mai infioratoare si sa vad lucruri asemanatoare filmului dar crescand m-am desteptat^_^ si. incearca sa-l calmezi pe amicul tau big grin O seara placuta

2 răspunsuri:
| CorNNeL a răspuns:

Visurile fac parte din noi, ne completeaza, visurile sunt ca un fel de pregatiri pentru a va pregati in situati limita in care trebuie sa fii tare, visurile vin dint-un univers paralel cu al nostru ele sunt mai mari in mintea noastra decat in realitate, sa nu-ti fie frica ca sunt doar vise, ceea ce visezi te poate afecta in mod real doar psyhiic nimic altceva, orice ai visa cat de cumplit ar fi acel vis sa nu te dai batut ca e doar un vis, nimic real. Sper ca te-am ajutat. Succes!

| AdonisLibra a răspuns:

Tot ce am de spus e ca si mie mi sa mai intamplat sa visez lucruri din timpul zilei seara si dimineata cand ma trezeam uitam ce am visat ..Treaba era ca ziua cand faceam un anumit lucru` imi aduceam aminte ca am visat chestia aceea laughing Spune-i prietenului tau sa creada in D-zeu oh go on si sa mai zica si el cate o rugaciune thinking