| Voicu_Dorin_1998 a întrebat:

am o problema. am un negel si m-am dus la farmacie si mi-a dat o solutie "clavusin" care cica il arde. am dat 2-3 zile pe el (cand dadeam se albea semn ca il ardea) dupa, am vazut ca nu dispare si l-am taiat cu unghiera. A curs 2-3 ore sange dupa care am dat cu spirt si s-a mai oprit (nu de tot) am dat iau cu clavusin peste sange si s-a negrit (cred ca ardea sangele) dupa nu mai curgea sange deloc. si am dat iar cu solutie si s-a albit iar. nu exista niciun pericol sa se infecteze, nu?

1 răspuns:
| AnaBubbles a răspuns:

Nu se stie. Depinde de cat de infectat este deja. Cel mai bine ti ar spune un doctor pentru ca el vede. Pana te duci la doctor incearca sa iti pui acolo Betadina si nu spirt. Nu face bine spirtul in unele cazuri, dar incearca. Incercarea moarte n are. Si du te la un doctor, recomandarea mea. Sper ca te am ajutat un pic.