| Radu_7899 a întrebat:

Am o problema cu internetul(RDS cablu)

Am bagat cablul in calculator(windows 7) si am incercat sa fac conexiunea, dar din greseala am dat Disable, inainte sa dau Disable cand bagam cablul, se aprindea o luminita, acum nu se mai aprindestraight face

Am facut ceva grav? Cum pot remedia problema si sa folosesc internetul?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Probabil ai oprit conexiunea din control pannel.Intra iar in controll pannel, dai pe network connection, din stanga alegi change adapter settings si activezi de acolo conexiunea.Aia pe care ai facut-o tu.

2 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Trebuie sa dai enable inapoi pe placa de retea! cu click dreapta pe ea!~ bafta!~

| dymon a răspuns:

Am avut o problema ceva de genul. Trebuie sa deschizi brouserul intri pe 192.168.1.1 si intri in setarile modemului.