| GabrielStefan a întrebat:

am o problema cu sistemul meu audio. cand il deschid se aude un bazait in boxe si melodia care o pun dar mai incet. cum fac sa se auda numai melodia fara bazaitul ala ca se aude mult mai tare ca melodia.(eventual fara sa bag bani el in, sa sa-l duc la reparat). funda! (apropo: am incercat si din pc si nu este de acolo)

Răspuns Câştigător
| Diegis_1816 a răspuns:

Verifică dacă nu cumva ai vreun contact imperfect! Verifică mufele să fie conectate ca lumea (scoate mufele şi conetează-le la loc) Fă asta cu toate cablurile (între difuzoare şi unitatea centrală, între unitatea centrală şi PC)
verifică în mixer dacă microfonul este activat şi dacă da, apasă mute sau dă volumul la zero.
Dacă bîzîitul persistă, apelează la un specialist!

1 răspuns:
| andreimazureac a răspuns:

Asa am patit si eu asa cand s-a ars placa de sunet...se auzea un bazait si dupa cateva zile s-a ars placa.