| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare . Daca faci liceul de Silvicultura te poti face padurar doar cu Liceul ? Sau trebuie sa faci si facultatea de silvicultura ca sa poti ajunge padurar. Astept raspuns .Funda happy

Răspuns Câştigător
| asperix a răspuns:

Teoretic...Da. Insa in vremurile noastre fara facultate nu prea merge. Mai ales ca au aparut tot felul de facultati fantoma, private, care promit marea cu sarea si angajatorii nu prea le agreeaza (ma abtin sa dau exemple)
Presupun ca esti a 8-a?

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna.
Ca sa devii padurar trebuie sa faci facultatea de silvicultura.

| laurentiu80 a răspuns:

Doar cu liceul. Cu facultatea de sivicultura vei deveni inginer silvic care are alte atributii fata de padurar. Dar ca sa obtii acest loc de muna ca padurar, trebuie sa ai foarte multe pile, deoarece se capata greu.