| bobymj1987 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare:Mi s-a trimis o oferta de munca de la o firma de recrutare din uk nesemnata,nestampilata doar cu numele managerului pe ea s-o semnez si s-o trimit inapoi, ca cica este exact precum contractul, dar contractul o sa-l semnez cand ajung acolo.Nu stiu cum se procedeaza pentru Marea Britanie dar este normal sa semnez contractul cand ajung acolo, sau trebuie semnat din tara si dupa aia plec?

3 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Nu te baga daca nu are stampila si nimic. Cred ca vrea sa te duci si apoi sa fii sclavul lor etc. Chiar si asa daca ar fi cu adevarat de lucru s-ar numi "lucru la negru" si ar fi ilegal happy

| marin81 a răspuns:

Ai vorbit la telefon cu firma respectiva? Ti sa cerut ceva bani inainte? Normal contractul il semnezi acolo, daca ti sa cerut ceva bani inainte inseamna ca este teapa/

| bobymj1987 explică (pentru marin81):

Nu mi s-au cerut bani inainte nimic, pare sa fie totul ok doar cu contractul mi se pare ciudat, daca ajung acolo si este altceva fata de ce scrie in contract, mai putini bani etc... Oferta aia nu trebuia si ea semnata stampilata de catre angajator?