| Geani96 a întrebat:

Am şi eu o problemă. Am un stick de 4 Gb.Am luat niste filme pe el, cu subtitrari de pe regielive (sper sa nu fac publicitate). Atunci când bag stick-ul în DVD, imi citeşte doar filmele nu şi subtitrările.Deci care e problema sau cine ma poate ajuta? Cine da cel mai bun raspuns are FUNDIŢĂ;-)

2 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Bună!
Problema ta e foarte des întâlnită și nu e de la stick ci de la DVD-ul tău. De fapt aceeași problemă o am și eu.adică DVD-ul nu recunoaște toate subtitrările. Eu sincer să fiu am cam renunțat, dacă vreau sa vad un film ma uit la calculator.
Totuși ce poți să faci e să vezi ce tip de subtitrare recunoaște aparatul tău, adică ce terminație are : txt, sub etc. Pe urmă modifici extensia de la fișierul cu subtitrarea de la filmele de pe stick. Sau observă cu ce program au fost editate acele fișiere (word, word pad etc).
Succes!

| VvladCobianu a răspuns:

Eu cred ai problema cu programul de vizionat filme incearca cu Kmplayer