| Edward18 a întrebat:

Salut tpu.Am un detector de metale profesional.Pot gasi aur cu asta? Vreau raspunsuri fara sa ma luati la misto.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Detectoarele de metale semnalizeaza prezenta unor metale in raza lor de actiune.
Nu numai aurul este metal, vei primi indicatii de la orice corp metalic, chiar si de la suruburi sau chiar si cuie de potcoava. happy
Cel mai enervant si mai greu este sa identifici metale daca solul este umed sau ai multe alte corpuri metalice in apropiere.

| sierra1 a răspuns:

Dacă e măcar ca asta, s-ar putea să ai succes doar să știi pe unde să cauți:
https://www.detectoare-metale.ro/....../index.php

| liv006 a răspuns:

Doar să știi pe unde trebuie să cauți si sa ai putin noroc