| dragonu35hp a întrebat:

as dori sa stiu daca las modemul (Romtelecom hg665b) in priza consuma curent?

Si alta intrebare ar fi daca las toate in priza (boxe,pc,modem, monitor, telefon fix) consuma? acestea fiind stinse!

MULTUMESC ANTICIPAT!

4 răspunsuri:
| PiatrăAscuțită a răspuns:

Da consuma. Dar foarte foarte putin. Cam cat un bec de la instalatia de Craciun happy, FUNDA?> happy

| Manuela18 a răspuns:

Eu nu le las niciodata in priza. Sunt si eu curioasa ce raspunsuri primesti. Eu cred ca atat timp cat sunt conectate la sursa de curent consuma. NU?

| greatLOL a răspuns:

Toate aceste, fiind lasate in modul Stand-By, consuma cat jumatate din cat ar consuma cand sunt deschise. Deci 50% din consumatia cand sunt deschise. Televizorul si calculatorul consuma cam mult chiar si in modul Stand - By. Salut!

| dragonu35hp explică:

Dar numai modemul daca il lasi in priza consuma?
Chestia e ca eu am un sv de counter si nu vreau sa mi se schimbe IP-ul extern nu acela 192....si trebuie sa nu repornesc Modemul straight face