| kingiulian003 a întrebat:

Salut TPU: as vera sa stiu cum invat repede ca pe 10 dau teza la romana si as vera sa stiu cum sa invat repede va rog pls mult mult mult dau funda+fod+credit pe cosmote

2 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Eu iau pastile de memorie. lecitina.
Si sunt si genu care lasa totu pe ultima suta de metri.
Am citit putin seara. la literatura n-am retinut nimic. dar la gramatica a mers
Si de dimineata am invatat 5 comentari. Si a mers :d

ps; trebuie sa ai stomacu plin ca sa inveti calumea

| CarmennnLove a răspuns:

Eu ca sa invat... scriu inca odata pe o hartie ( asa ai idee despre ce e vba si iti raman cateva lucrui in cap ) apoi, pentru a invata foarte bine invat un fragment apoi invat altul si le repet pe amandoua pentru a ma asigura ca nu am uitat de primul.
Ps : nu invata motamo! incearca sa te gandesti la semnificatia cuvintelor si ca ai putea chiar sa le inlocuiesti cu altele care le reti mai usor sau ti se par mai uzuale big grin
Spuneai ca e pentru teza thinking pai... ia fiecare lectie in parte ( sau daca v. a spus din ce va da, cu atat mai bine! ia. le pe randwinking ) si fa 1-2 exerciti pentru a te asigura ca ai inteles, nu pierzi nimic!
Sper ca te.am ajutat!