| sorinAP a întrebat:

Când joc fotbal ma obosesc foarte repede. Joc fotbal de la vreo 7 ani si nu oboseam asa de repede în ultimi 2 ani am inceput sa ma obosesc. Vreau sa vă zic ca am o gaura in piept. Am inteles ca se num ceva cu stern. Poate de la asta ma obosesc. Gaura e destul de mare.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ai stern infundat (pectus excavatum)? Daca da, poti avea probleme atunci cand faci efort fizic mai ales ca defectul de conformatie genereaza alte probleme ( cardiace si respiratorii.

5 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Ai fost cumva impuscat?

| sorinAP explică (pentru KanezuY):

Nuuuuuuuuuuuuuu

| Muwz a răspuns:

Daca ai probleme de sanatate nu cred ca suntem in masura sa te ajutam.

| sorinAP explică:

Da asa se numea stern înfundat. Da cum sa nu ma mai obosesc asa repede?

| alessia5158 a răspuns (pentru sorinAP):

Cum defectul are variatii mari(de la usoare modificari pana la cazuri severe de infundare) si, in plus, poate afecta functia cardiaca si repiratorie determinand durere de in piept si de spate, renunta, deocamdata, la fotbal pana ce vei avea evaluarile unor specialisti (cum este medicul cardiolog).