| radioboy a întrebat:

care este folosul programului CPU meter? http://4.bp.blogspot.com/......get-04.jpg si ce reprezinta cele 2 cipuri?
si daca se pricepe cineva- leptopul meu a inceput sa faca un zgomot foarte urat, dupa 10 min de la pornire. incepe sa faca acel zgomot ca si cand ai scrie un cd.are 1 an de la cumpare si cipul 2(adica din cadranul mai mic) se duce pana la 52-64 numai daca stau pe net! oare este din cauza prafului? trebuie sa-l duc in service pentru curatare?
si mentionez este un laptop Asus x54hy-sx030d

5 răspunsuri:
| BoNNe a răspuns:

Simplu acela este un widget din windows vista/7 care iti indica cu cat gandeste procesorul si cati rami foloseste in momentul de fata, daca dai ctrl+alt+delete si selectezi task manager o sa iti arate aceleasi informatii

| radioboy explică (pentru BoNNe):

Primul cip(cel din cadranul mai mare) ce reprezinta / al 2 lea (cel din cadranul mai mic ce reprezinta )?

| radioboy explică (pentru BoNNe):

Si am si editat un pic intrebarea happy sper ca ma poti lamuri!big grin

| radioboy explică (pentru BoNNe):

Ok unul din cadrane/cipuri reprezinta rami dar care din cele 2?

| BoNNe a răspuns:

Cel mare e CPU cel mic sunt ramii, daca tii clicu pe unu din ele iti scrie acolo.