| VOLVO4LIFE a întrebat:

cateodata se ia curentul cand am pc-ul deschis.Nu s-a intamplat nimic cu el pana acum dar pe viitor se poate intampla?

9 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mi s-a luat si mie curentul cand aveam PC-ul deschis.
Stiu ca o data nu s-a mai deschis vreo jumatate de ora, nu stiu de ce. (ploua atunci)
E bine sa eviti pe cat posibil, dar daca e inevitabil nu e mare chestie.

| danimotenel a răspuns:

Depinde de cat de rezistente sunt piesele si cat de mare e socul.

| VOLVO4LIFE explică:

Mi sa luat de foarte multe ori cand aveam pc-ul deschis si nu s-a intamplat nimic.

| VOLVO4LIFE explică:

Doar in Romania se poate lua curentul big grin

| DjYeti a răspuns:

Logic..eu asa am ars 2 hdd-uri si o sursa asa. nu e de glumit cu curentul in special

| Maria112 a răspuns:

Se poate arde x_x [ calculatorul ].

Deci trebuie să ai grijă.

| aniitaa a răspuns:

DA! am patit-o eu crying mai demult, si nu se mai deschidea, s-a ars cv in el numai stiu ce era... oricum ma costat cv bani sa-l fac

| powerdream a răspuns:

Pentru orice eventualitate la penele de curent este bine sa scoti cat mai multe din priza, exista riscul unei supratensiuni la revenirea curentului dupa penele de curent si iti poate arde tv, laptop, frigider, si orice alte aparate

| IntrebareFaraRaspuns a răspuns:

Ca sa ramai fara griji ca nu ti se arde cand ploua, bate vantu tare te duci frumos la priza si tragi PC-ul din priza apoi astepti 30 minute sau 1 ora sa termine ploaia sau furtuna si bagi PC-ul in priza, iar daca se intrerupe curentu asa pur si simplu cand nu e nimic afara te duci repede si il scoti din priza iar cand a venit il bagi la loc cu curaj ca nu se intampla nimic, mie de cativa ani mi sa intrerupt curentu si nu a patit nimic PC pentru ca fac asa cum ti-am explicat tiewinkingSper ca te-am ajutat