| Husqvarna a întrebat:

Ce as putea invata util pentru viata de pe internet?
Cu una cu alta m-am saturat sa imi pierd timpul pe jocuri online, ca nu-mi ofera nimic alea.

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Nu-ti ofera nimic? Te inseli amarnic.
Rabdare si perseverenta, hm? Ai jucat Diablo 3? Iti pune la incercare rabdarea si perseverenta, te invata sa induri rutina si repetitia.
Forward Thinking sau 'a gandi inainte', planificare strategica - Plants vs. Zombies, Angry Birds, Sudoku - Asta e skill'ul de fapt, sau incearca ceva mai avansat : StarCraft II sau Civilization V (habar nu ai cat de complex si fun e jocul asta).
Leadership 'conducere' si Socializare : EVE Online si cam toate jocurile care au 'guilds'.
Dexteritate si creativitate - Flash Focus; Super Hexagon; Geometry Dash
Simpatie si empatie : Limbo, Don’t Starve, The Wind Waker,

Tot nu? deloc? sad OK!
Filozofie - liber arbitru sau determinism : Stanley Parable
Individualism/Objectivism - Bioshock
Bioshock 2 - Utilitarianism/Collectivism
Soma - Constiinta si imortalitate
The Talos Principle - Existentialism/Constiinta

Iti ofera multe, trebuie sa cauti, daca joci numai cs in afara de coordonare mana-ochi si cateva prostii in rusa, nu inveti nimic.

| YahWav a răspuns:

Uite, cel mai bine lasi internetul si mai iesi putin, stii la o gura de aer. E mult mai ok decat internetul in sine, aici e chiar plictiseala.