| alexstriker13 a întrebat:

cine poate sa imi dea exemple de animale din :
♥ tarile calde
♥tarile temperate
♥tarile reci

FundA!

Mersii!winking

Răspuns Câştigător
| zzzupduck a răspuns:

Tarile calde : tigru,elefant,zebra,urs koala,rata cu peruca,rata cocosata
Tarile temperate : Ghepard,gorila, maimuta [de obicei animale de prada]
Tarile reci : pinguini, ursi polari, iepure polar, leu polar...

1 răspuns:
| BlackRaven45 a răspuns:

Din tarile calde: leul, ghepardul, girafa, leogardul, tiglul, zebra, antilopa gnu, cainele dingo, pisica de nisip etc

Din tarile temperate: maimuta, jaguarul, leopardul, gorila etc.

Din tarile reci: pinguinul, ursul polar, foca, leul de mare, vidra, balena, etc.

Sper ca te-am ajutat! happy