| fictionperson a întrebat:

Salut TPU! Cum pot proceda pentru a returna ceva la ASOS?
Am creat returul pe site-ul lor, am impachetat produsele pe care vreau sa le returnez si am pus documentele necesare returului in pachet.
Pe site imi spune sa trimit la un punct Cargus Ship&GO, insa nu inteleg cum trebuie procedat pentru a lasa coletul acolo. Cum trebuie procedat pentru a lasa un pachet la un punct cargus Ship&Go?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Intri pe cargus.ro și afli.

| NotAndreea a răspuns:

Desi pe site-ul Asos Ship&Go apare ca optiune, nu poti livra colete internationale prin aceste lockere. Ca sa faci retur cu Cargus trebuie sa programezi o livrare. Eu am facut-o telefonic, dar poti crea o cerere si de pe site-ul lor. In Bucuresti mai poti face returul la sediul lor.