| AliLina2 a întrebat:

cunoasteti site-uri prin care poti castiga bani pe internet in afara de PTC? Am un venit stabil dar m-am gandit ca nu strica un "extra". Multumesc.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Freelancer.com este un site unde iti pui oferta d emunca si esti ales pentru diverse proiecte.
Asta este un site foarte serios, unde banii sunt tinuti de adminii website-ului, pana cei care comanda proiectul spun ca-s multmiti si ce tu ai lucrat si terminat.

Răspuns utilizator avertizat
| Iunix a răspuns:

Site-uri din care să faci bani... destul de greu, unele pot fi păcăleli, sau câştigi foarte puțin. Dacă vrei neapărat să faci bani de pe net poți să creezi videoclipuri pe Youtube. În România Youtube plăteşte mult nai puțin pentru un anunț, dar măcar chiar poți să câştigi. Eu dintr-un videoclip cu 17.000 de vizionări am făcut 1.70 dolari. Banii nu vin din vizionări, like-uri etc. Banii vin din reclamele pe care le vede cel care se uită la un videoclip de pe canalu tău.

| Mari03 a răspuns:

Am auzit de un site numite binatex. Nu am incercat dar am auzit ca este destul de sigur

| mistervc004 a răspuns:

Eu stiu un site, se numeste Google AdSense. Poti sa-ti faci o reclama si aceea reclama va fi afisata pe net si o sa primesti bani din afisarea ei.