| benybiro112 a întrebat:

Salut TPU! Daca seful nu mi-a mai platit ultima luna de lucru pentru ca mi-am dat demisia, dar am lucrat legal 100% ce pot face sa iau banii? Imi merit banii căci am lucrat, nu am furat, nu am dat in cap, am fișa cu orele și din ce am auzit, îi pot da în judecata la ZOLL

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il poti reclama la ITM.
Ce-i aia ZOLL?

| NLS a răspuns:

Aveai stipulat in contract ca trebuie sa stai in preaviz un anumit numar de zile (si nu ai stat, plecand direct)?

Doar in acest caz ar fi indreptatit sa te penalizeze, altfel nu, si il poti reclama.