| benybiro112 a întrebat:

Salut TPU! Dau funda promit la cel mai bun si informativ raspuns. Daca ca om ai de platit o amenda penala sau oridecare amenda, de exemplu 1000€-1500€-2500€-5000€ egal cat dar mare sa fie oricum, cum faci daca nu ai banii necesari? Se poate plati si cu rată? Este vorba de Germania ca info

3 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Tot ca "info", legile din Germania, nu sunt precum cele din România.
Iar, pentru orice informații suplimentare despre amenzi, achitarea, eșalonarea unei amenzi vă adresați unității fiscale din localitatea unde ați luat amenda și acolo puteți stabili termenii și condițiile de plată ale amenzii!

| benybiro112 explică (pentru ValentinMihai78):

Intrebarea mea e daca se poate plati in rate… nu m-ai ajutat deloc!

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru benybiro112):

Dacă ești greu de cap, problema ta!
Eu ți-am spus clar: legile din Germania sunt diferite de cele din România!
Dacă erai în România, da îți spuneam, că poți plăti în rate, dar legile din Germania, mai ales dacă nu ai de a face cu ele, nu ai de unde să le știi, până nu întrebi acolo!