| Stefan23k23 a întrebat:

e bine sa te apuci de fumat cu tigari tari? ce se intampla daca o faci

9 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Nu e bine. iti strici functia organele si apoi structura lor, nu tie le mai ''repara'' nimeni

| Freya1 a răspuns:

Ce se intampla si daca te apuci cu tigari slabe.Te ineci si tusesti da iti trece

| LPCTSTR a răspuns:

Incerc sa iti spun in cel mai frumos mod posibil si imposibil: Fumatul nu este sanatos.
De ce te-ai apuca de fumat?
Unii spun ca fumeaza din placere, altii de nevoie etc. Parerea mea personala este ca cei care fumeaza sunt ori prosti ori inconstienti, parerea mea. Consecinte exista, multe chiar, insa nimieni nu le baga in seama. Fumatul te omoara fara sa realizezi si asta in timp. Iar efectele aduse tie si persoanelor din jur sunt irevocabile. In plus acest viciu este costisitor. Gandeste-te, cu timpul vei vrea mai mult si vei ajunge sa consumi un pachet de tigari pe zi adica in jur 17 lei iar pe luna 510 iar pe an 6, 222 lei.
Pe laga bani si altele, iti distrugi si alte organe, pe langa plamani. Vorbind de organe si sanatate, sa nu crezi prostia cum ca laptele de nu stiu ce iti regenereaza plamanii, orgenele etc. Este o minciuna si o prostie, iti spun asta pentru ca am un var care fumeaza si care si acum crede ca laptele iti regenereaza plamanii.
Acum... viata ta, faci ce vrei cu ea...
Indicat ar fi sa nu te atingi de asa ceva.

| CleanHeart a răspuns:

Eu nu m-as apuca nici de cele slabe, nu se intampla nimic doar cat iti distrugi incet, incet sanatatea nu pot sa zic ca mai sunt si oameni care au fumat de o viata si nu au nici pe dracu, dar no fiecare cum vrea, mie nu imi plac iti afecteza dintii, si nu mai zic plamanii.

| Allexander07 a răspuns:

Tigari tari-moi-slabe-groase etc. NU merita, cica te "relaxeaza", asa mi-a spus un tanar de 15 ani, ca il relaxeaza, ca vai stresat ii el.

NU FUMA!

- bani investiti aiurea
- probleme de sanatate dupa o anumita perioada
- ingalbenirea dintiilor, etc.

| AnEnEmY a răspuns:

Salut!
Eu tot fumez si vreau sa-ti spun ca mai intii incepe cu tigara electronica!
Apoi cu tigari subtiri cu gudron 4 mg maxim
Si peste 2-3 luni poti incepe cu L&M rosu

| Anonima1244 a răspuns:

Eu zic ca nu este bine sa te apuci de fumat deloc..sincer si eu am avut o perioadă când fumam tot ce prindeam ..si după mi-a fost foarte foarte rău...

| Stefan23k23 explică (pentru Anonima1244):

Anonima1244, stiu ca nu e bine, dar eu am intrebat altceva...

| Maria_Augusta_2000 a răspuns:

Buna. Nu iti recomand sa te apuci direct de tigari tari. Începe cu un Dunhill alb sau un L&M, L&D. Eu când m-am apucat am facut-o cu Camel double click. Nu iti recomand sa incepi cu tigari tari ca sa nu ametesti asa rau sau sa nu ti se faca rau (stiu persoane). Primele dati vei ameti. Sper ca ti-am fost de ajutor