| Kingston3 a întrebat:

Imi puteti spune de ce cand apas pe butonul ESC de la tastatura, orice joc mi se baga in bara. Ofer funda!

4 răspunsuri:
| ViseSpulberate a răspuns:

Asa mi se intampla si mie. oricum nu trebuie sa ai motive de ingrijorare.

| angel74dm a răspuns:

Exact pentru acest lucru se foloseşte tasta ESC, vine de la Escape şi înseamnă, în cazul de faţă, a ieşi. Adică să ieşi din pagina în care eşti la momentul respectiv, în cazul tău de a ieşi din joc...

| YouNoob a răspuns:

Tasta "ESC" (Escape) a fost conceputa cu rolul de a te scoate din aplicatia pe care o rulezi sau de a evita o anumita comanda.
Nu in toate jocurile v-a avea acelasi efect in unele iti v-a aparea un meniu.

| Dreamt a răspuns:

Pentru ca la asta se foloseste tasta esc, sa iesi/ESCape din joc de exemplu rolling on the floor) ce intrebare...