| supremxxxoxo a întrebat:

Important: As dori sa-mi spuneti cum sa-mi maresc forta musculara,nu masa musculara,pentru ca masa o am foarte mare pentru o forta mica. Ce imi recomandati sa mananc cum sa fac exerciti cu haltere(cate ore,de cate ori), cum sa dorm...
Amintesc ca am 14 ani si multi adulti mi-au zis ca am forta dar alti de varsta mea care merg la fotbal au mai multa forta dar fara masa musculara. Mai amintesc ca merg la sala si inot. Deci cum fac?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

"nu iau proteine", inseamna ca stai NEMANCAT?

proteine = carne, peste, oua, lactate, unele legume.

Sa inteleg ca tu mananci DOAR FRUCTE toata ziua? Cum naiba sa ai forta mancand doar fructe? straight face

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Si legat de forta :

http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Alea sunt cele mai bune, in special indreptari cu haltera si genuflexiuni cu haltera pe umeri ( mai ales ca faci si fotbal ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut suprem98, daca iei proteine la sala ti-as recomanda sa nu mai iei deoarece masa musculara nu iti va creste la fel de repede ca si cand iei proteine dar iti va creste forta, iti amintesc ca ai 14 ani, ce forta vrei sa ai la varsta asta? "nu toti oamenii sunt la fel"

| supremxxxoxo explică (pentru anonim_4396):

Nu nu iau proteine pastile sau nu mai stiu eu ce.
Am o mana mare si lucrata bine dar vreau mai multa forte si nu am luat proteine artificiale niciodata

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Alt copil mic, du-te si abereaza in alta parte

| supremxxxoxo explică (pentru Cosmin86):

Scuze la faza cu proteine, iau proteine dar nu iau steroizi

| Cosmin86 a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Asa mai merge happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru supremxxxoxo):

"nu iau proteine", inseamna ca stai NEMANCAT?

proteine = carne, peste, oua, lactate, unele legume.

Sa inteleg ca tu mananci DOAR FRUCTE toata ziua? Cum naiba sa ai forta mancand doar fructe? straight face