| mihai1999_5523 a întrebat:

In curand o sa termin liceul si nu vreau sa merg la facultate dar vreau un servici cat mai bun platit pentru a imi face un viitor ce imi recomandati? Ma gandeam la Politie pentru a intra in cadru DPIR dar dureaza prea mult.Imi puteti da un sfat va rog. Funda!

5 răspunsuri:
| price a răspuns:

Sofer pe tir, deschide-ti propria afacere cu bani europeni sau de la guvernul romaniei, facultate la id

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei ceva bine platit si repede, singurul domeniu esti IT, poti incepe sa lucrezi in timpul facultatii iar salariile de inceput sunt peste 300E

| AliGab a răspuns:

Cam greu ce spui tu. Nu cred ca poti obtine un job bine platit daca nu faci ceva scoala dupa liceu asa ca eu chiar iti recomand sa faci o facultate, mai ales de inginerie in domeniul it (nu stiu cum stai cu matematica dar eu asta recomand tuturor big grin pentru ca dupa terminarea facultatii iti gasesti destul de usor un job foarte bine platit).

| neculadiana a răspuns:

Poti face scoala de Asistenta Medicala este foarte bine platita in jur de 2000 de lei ca incepator plus bonuri de masa..bilete de cateva saptamani la mare (cu cazre si masa) si e doar 3 ani dar trebui BAC-ul tongue Funda?

| suntserios a răspuns (pentru neculadiana):

M ai facut sa rad bine de tot... o asistenta medical cu multi ani vechime abia daca castiga 1500 lei in Romania.