| Costyn_2441 a întrebat:

Salut TPU. M-am gandit si eu ca as putea sa imi cumpar o placa video. Dar nu prea gasesc compatibila cu memoria ram.La ce ma refer? Memoria ram are DDR 400 si eu m-am cam orientat pe o placa cu DDR 3, ar putea fi vreo problema? Nu vreau sa dau banii degeaba.
Merci anticipat, dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| rebelmonk a răspuns:

Nu conteaza ddr-ul la placa video ci slotul de adaptare memoriile ram nu au relevanta cu placa video asa ca uita-te numa sa ai pci-expres pe placa de baza sa nu iei pe agp si viceversa

3 răspunsuri:
| Str8_8407 a răspuns:

Cand cumperi o placa video nu conteaza ce tip de rami ai. Conteaza tipul slotului. Sunt doua tipuri de slot pentru placi video "Agp" si "Pci-Expres". Vezi ce slot ai si dupa iti alegi placa video in functie de bugetul tau.

| Costyn_2441 explică:

Va multumesc foarte mult tuturor big grin

| Costyn_2441 explică:

Merci all!