| Fara7390 a întrebat:

Nu stiu de ce am impresia ca iubita mea ma inseala. Cu toate ca mi-au zis oameni care o cunosc de mai mult timp ca e cuminte si serioasa, nu stiu de ce cred asta.
Ea imi vorbeste despre viitorul nostru, despre copii, despre parintii mei, ca o sa fie socrii ei.
De exemplu, iese cateodata de pe Facebook si nu imi zice noapte buna... Imi spune ca ii este dor de mine, ca vrea sa o tin in brate, etc!
Voi ce credeti? Se poate sa ma insel eu in privinta ei?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar pentru ca iese de pe FB si se culca, iti face impresia ca te inseala?
Intaorce-te aici, cand ai prins-o sau ai dovezi clare, pana atunci, uita de asemenea ineptii.

| ALGator a răspuns:

Ești pe cale să îi faci un mare rău, eventual și ție.
O condamni cu cea mai mare ușurință "nu știu". Nici măcar tu nu știi dar consideri că merită în orice caz să arunci vina asupra ei.
Dacă nu găsești metode să gândești matur, corect și să îți înăbuși manifestările de gelozie (cel mai distructiv sentiment) viața ei cu tine va fi un coșmar.
Îți spune asta un bărbat și nu o altă femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| veronica6747 a răspuns:

Cred că îți faci doar ție rău dacă te gândești la asta. Cel mai important este viitorul vostru și din moment ce ea vorbește despre asta tot timpul înseamnă că îi pasă cu adevărat. Poate nu face asta intenționat (că nu îți scrie noapte bună). Poate nu e obișnuită să spună în fiecare noapte,, noapte bună". Dacă toată lumea care o cunoaște spune că e ok, îți sugerez să lași gândurile rele deoparte și să te bucuri de momentele petrecute împreună cu ea. Arată-i că o iubești și te asigur că nu o să te înșele iar când îți spune că îi e dor de tine, spune-i și tu asta. Totul constă în încredere. Lasă speculațiile și gândurile negative deoparte și fii fericit

| Mădă_Mădălin_1998_LIyu a răspuns:

Salut dacă la început se comporta frumos cu tine și era totul bine și acum nu poată să îți zică un noapte buna sau ceva, e clar că e ceva schimbat nu neapărat că te înșeală poate sa fi și asta