| KylerMuzaffer a întrebat:

Pot sa instalez windowsul direct de pe PC?
Am windows Vista si vreau sa bag xp dar nu am Cd! Oare Merge
Il montez cu Daemon tools Lite!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu poti. Schimbarea sistemului de operare inseamna instalare de la "0".
Deci prin bootare. Trebuie sa stergi si formatezi partitia pe care se afla Vista. Daca ai imaginea (ISO) cu XP pe calculator poti face un CD cu el.
Descarca PowerISO:
http://www.softpedia.com/progDownload/PowerISO-Download-27557.html
(te duci pe"Softpedia Mirror (RO)" si
astepti. Nu e gratis dar pentru ce-ti trebuie e bun. Dupa ce s-a descarcat
il instalezi.Du-te aici sa vezi cum arata
programul:
http://www.softpedia.com/progScreenshots/PowerISO-Screenshot-27557.html
-Il deschizi, "Open" si te duci acolo unde ai imaginea ISO cu XP.
- Daca imaginea cu XP e bootabila o sa scrie ca in imagine "bootable image"
- Daca nu e, scrie "Non bootable image" si atunci cauti alta.
- Daca e OK, te duci pe "burn",
"Burning Speed" alegi viteza 12-16 si dai pe butonul de "burn" de jos.
Asta e tot. Instalezi CD.Inainte de a instala vezi sa ai driverele video, retea, placa de baza pentru XP.

| KylerMuzaffer explică (pentru horia2012):

Mersii Mollt!

| horia2012 a răspuns (pentru KylerMuzaffer):

Cu placere.

3 răspunsuri:
| AndreiCampina94 a răspuns:

Da, cu power iso so cu nero, il arzi pe cd, il faci bootabil si il instalezi fara nici un fel de problema.