| 10han a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum sa decurga o conversatie cu o fata? Cat sa vorbesc cu ea pana sa ii cer numarul? Cum sa aflu daca are prieten? Cum ii zic daca vrea sa stea cu mine? Cat timp trebuie sa vorbesc cu ea pana sa ii zic sa stea cu mine?

3 răspunsuri:
| sweetangel365 a răspuns:

De obicei o discutie cu o fata trebuie sa decurga natural, ar trebui sa gasesti un subiect de discutie comun, sa ii faci complimente fara a parea prea insistent sau agasant. ii poti cere numarul dupa ce o cunosti putin, intreband-o lucruri comune ca : cum o cheama, cati ani are, ce culoare ii place, etc. Cat despre a 3-a intrebare poti afla de la prietenele ei daca are iubit deja, si o poti intreba direct daca vrea sa stea cu tine mai apoi. poti vorbi cu ea 2, 3 zile pana cand sa incepi sa o intrebi daca vrea sa stati impreuna si chestii, sa nu se sperie (valabil pentru o fata timida)
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| 10han explică (pentru sweetangel365):

Si cum sa ii zic sa stea cu mine?

| sweetangel365 a răspuns (pentru 10han):

Te oferi sa o ajuti cu un proiect ceva sau ii spui ca vrei sa stai cu cineva si ea ti s-a parut persoana potrivita (nu ii spune ca nu aveai cu cine sa stai si de asta ai vrut sa stai cu ea fiindca se va supara).
Sper ca te-am ajutat!