| mihainet a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si am media de admitere la liceu de 9, 64. Pe internet arata ca sunt pe locul 38 in liceu. Stiti cumva cum se face repartitia pe clase? Adica eu in ce clasa intru in A, B, C ..ETC?

1 răspuns:
| Tera a răspuns:

La liceu repartia in clase se face pe baza profilului la care esti, fiecare liceu decide in parte ce litera primeste clasa. Eu de exemplu sunt Stiinte Sociale si sunt E. Sfatul meu este sa cauti pe cineva mai mare din liceu care are acelasi profil ca tine si tu vei avea aceeasi litera la clasa. Poti gasi cu usurinta pe cineva pe facebook sau poate sunt afisate pe site-ul liceului tau. Sper ca te-am ajutat si succes la liceu.