| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Sunt la un liceu cu profilul productie media, iar eu mi as dori sa fac facultatea de actorie in America, cum pot ajunge la respectiva facultate?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand invata engelza la perfectie si ia lectii de citie ca sa nu ai accent romanesc.
Cat despre facut facultatea de actorie in America, cred ca trebuie sa fii foarte talentata aici, ca sa fii remarcat si cerut acolo.

Pana una alta, nu uita sa pui mana pe engelza si sa o vorbiesti perfect americaneste.

| nirocino a răspuns:

Daca ai talent ai putea face un filmulet pe Youtube si sa il trimiti la Holywood!

| Sader a răspuns:

Inainte sa mergi acolo asigura-te ca ai si banilaughing O cunostinta care are chiar multi bani are bursa acolo pentru ca nu ii ajung baniilaughing costa ceva gen 100.000$ pe an

| RalucutzaUcutza a răspuns:

Burse de studiu, cauta pe site-ul facultatii daca fac transferuri. Nu stiu daca e valabila oriunde Erasmusul. Sau implicate in tot felul de activitati. Mai cauta pe net burse de studiu in străinătate.