| ZoLd a întrebat:

Un magazin care are progam 24/24 are voie sa inchida in fiecare noapte dupa un anumit interval? mai exact cam 02:00 AM

Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Nu! daca programul este 24? 24, cum sa inchida la ora 2? sa modifice programul, poate fi reclamat, evident daca are cine, daca unt doritori de.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi fost si vanzatoarea la toaleta exact cand te-ai dus tu. Pune-te in locul ei. Ce ai face? Ai lăsa magazinul deschis?

| RAY a răspuns:

Nu

| MadRaven a răspuns:

Teoretic nu au voie. Dacă scrie "24/24" atunci trebuie să fie deschis 24/24.
Dar e foarte practicată treaba asta cu "nonstop și nu prea". Zic că sunt nonstop dar între 2 am și 4 am ba nu le merge casa, ba s-a spart un bec, ba nu știu ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| selenagomez26 a răspuns:

Nu